Hírek

Elérhetőségek

Farsang az óvodában

 

Ovisfarsang 2020

A farsang időszaka vízkereszttel, január 6-val kezdődik, és a húsvétvasárnapot megelőző 40 napos böjt kezdetével zárul. A farsangi szokások – többnyire február hónapban – farsang végére, farsang farkára összpontosultak. A farsang hazája Olaszország, valószínűleg innen került Mátyás udvarába Beatrix közvetítésével. Itthon a városi és falusi lakosság körében a német fánk terjedt el. Erdélyi neve pánkó, a Felvidéken siskának, a palócok pampuskának nevezik. Van olyan vidék (Mura-vidéki falvakban), ahol a fánk ünnepi élet, s ami megmaradt, azt megszárították, porrá törték és a beteg állatoknak adták, máshol (Szerémségben) az első napon sütötték a fánkot, hogy a vihar el ne vigye a tetőt.

Mi a hagyományos szalagos farsangi fánkkal leptük meg a gyerekeket és időseket. Hugi néni, Kati néni, Eszter néni hajnaltól dolgozott, hogy mire megérkeztek a lurkók, minden készen álljon. Köszönjük szépen!

Télűző, vidám játékokat játszottunk, csujjogattunk, danoltunk. Mind a három csoport együtt töltötte a délelőttöt. Az óvó nénik egy kedves magyar népmesével lepték meg a gyerekeket, melynek vége a királyi lakoma volt, a fánk evés.

Szombaton tartottuk a hagyományos Jelmezbálunkat. Régen a táncmulatságok legfőbb ideje a farsang volt. Ezek egy része a fonóban zajlott. Muzsikáról a legények, élelemről a lányok gondoskodtak. Nálunk ez utóbbiról a szülők gondoskodtak. Először közösen próbáltuk elűzni a telet, majd pedig a Retró Lady segítségével ezt folytattuk. Igazán megtáncoltattak bennünket. Köszönjük nekik a kedves perceket, a jó hangulatot!

A tombolán, zsákbamacskán szinte minden gyermek nyert valamit.

Elsősorban köszönjük a Szülői Szervezet (Közösség) áldozatos munkáját!!!!

Másodsorban pedig köszönjük a szülőknek is a sok segítséget!

Képgaléria